SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

Soubor ke staženíZpravodaj venkova - měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR - 4/2011

Ve 4. čísle roku 2011 si například můžete přečíst:
- Obce budou již posedmnácté soutěžit o titul Vesnice roku
- Národní síť MAS prosazuje po valné hromadě plán sedmi bodů
- Místní akční skupiny by měly hýbat životem na venkově. Rozhovor se staronovým předsedou NS MAS ČR Františkem Winterem
- Připravuje se setkání škol obnovy venkova: „Od programu obnovy vesnice k LEADERu“
- Podpora obnovy a rozvoje venkova: Přihlásilo se 1322 projektů ve výši 379 milionů. Dvakrát více než loni
Prostorový prohlížeč: http://issuu.com/z-spov/docs/zpravodaj_venkova_04-2011

 

ČlánekPředseda SPOV ČR svolal další kolo jednání k budoucnosti venkovských pošt

Ve čtvrtek 24. 3. 2011 se na půdě MMR ČR sešla znovu pracovní skupina řešící transformaci poštovní sítě. Další jednání, snad již po uvedení nového ředitele ČP do úřadu, se uskuteční v úterý 3. 5. 2011.

 

Soubor ke staženíPanelová diskuse “Potřebujeme nové jaderné bloky v Temelíně?”

v pondělí 28. března 2011 od 17 hod. v Evropském domě v Praze, Jungmannova 24. V případě zájmu o účast se registrujte do 27. března 2011 na info@cz.boell.org. Pořádá Nadace Heinricha Bölla (www.cz.boell.org) a Hnutí DUHA (www.hnutiduha.cz).

 

Soubor ke staženíOživení sakrálních památek a tvorba poutních stezek

je název semináře obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko, který se uskuteční 7. dubna 2011 v 9 hodin v Krásné Lípě. Více informací Michaela Andělová, tel. 777 819 917, michaela.andelova@ceskesvycarsko.cz, www.ceskesvycarsko.cz/kurzy.  
 

Soubor ke staženíVyhodnocení průzkumu stavebních úřadů

Ke stažení výsledky bleskového průzkumu Spolku pro obnovu venkova ČR k 10.3.2011. Průměrný „jedničkový“ stavební úřad tvoří 2,1 pracovníků, z toho 1,8 má zvláštní odbornou způsobilost. V loňském roce obdržel 504 podání, vydal 124 rozhodnutí a 196 souhlasů nebo podobných opatření. Kvalita jeho rozhodování, měřeno procentním podílem úspěšných odvolání na vydaném počtu rozhodnutí, se neliší od průměru ČR. Z porovnání všech stavebních úřadů vychází nejlépe kraje Ústecký a Vysočina.
 

Soubor ke staženíTermín podání přihlášek vystavovatelů na setkání krajů a výstavu Má vlast 2011 na Vyšehradě je do 31. března 2011!

Setkání se uskuteční 7.5.2011, výstava do konce měsíce května. Partnerem ročníku 2011 je Jihomoravský kraj. Jednotlivé kraje, města, obce, místní akční skupiny, mikroregiony atd. představí široké veřejnosti proměny, kterými ve spolupráci s profesionály smysluplně zvelebily své prostředí. Budou představeny zajímavé příklady ze zahraničí. Informace o setkání si můžete stáhnout zde, podmínky pro vystavovatele zde, další informace na www.aefcz.org.
 

ČlánekJankovský: Ministerstvo pro místní rozvoj nic rušit nehodlá!

Přečtěte si článek z 10.3.2011, převzatý z webu MMR, kde se uvádí, že „v návrhu novely neexistuje jediný paragraf, kterým by byly rušeny stavební úřady“.

 

Seminář Evropský rok dobrovolnictví 17.3.2011 v Praze

Chcete vědět, co obnáší dobrovolnická práce? Zajímá Vás, jaké akce se v rámci Evropského roku dobrovolnictví letos budou konat v ČR? Eurocentrum Praha pořádá 17.3.2011 od 17 hodin v Informačním centru vlády ČR (Vladislavova 4, Praha 1) seminář, na který se registrujte on-line. Další informace o akcích Eurocenter na www.euroskop.cz.
 

ČlánekRušení pošt je prozatím zastaveno

Článek, převzatý z ČTK, který vyšel 25.2.2011 v hranickém Deníku.
 

Soubor ke staženíRodinná politika na úrovni krajů a obcí

Ke stažení metodické doporučení Ministerstva práce a sociálních věcí z roku 2008. Sledujte diskusní fóra k jednotlivým oblastem návrhu Programu obnovy rodiny v rubrice Obnova rodiny.

 

FotogaleriePřihlášky do soutěže Vesnice roku 2011 v Programu obnovy venkova do 29.4.2011

Dne 1.3.2011 byly na Dni malých obcí v Praze podepsány podmínky soutěže - ke stažení zde. Charakteristiku soutěže a popis kategorií nově navazující soutěže „Zlatá cihla v Programu obnovy venkova“, která bude organizována v rámci krajských kol, najdete zde. Přihlášky se vkládají on-line na www.vesniceroku.cz/obec, po vytištění, uložení na pevný disk a doplnění o požadované přílohy se zašlou do 29.4.2011 na kontaktní místa podle krajů, které jsou ke stažení zde. Všechny dokumenty soutěže najdete také na stránkách www.vesniceroku.cz.
 

ČlánekPředseda SPOV ČR Mgr. Kavala a místopředseda JUDr. Večerka jednali s náměstkem ministra zemědělství Ing. Černochem a SZIF

Cílem jednání s představiteli Státního zemědělského a intervenčního fondu 24.2.2011 bylo podle MZe a SZIF navázat spolupráci s nevládními organizacemi, vedoucí ke zlepšení komunikace mezi SZIF a těmito organizacemi. Mgr. Kavala představil činnost Spolku s akcentem na soutěž Vesnice roku a spolupráci při realizaci programu LEADER.

 

ČlánekZáznam diskuse: Plošné rušení stavebních úřadů novelou stavebního zákona – ano nebo ne?

Diskuse na téma rušení stavebních úřadů na obcích 1. typu byla uzavřena. Zde je možné si přečíst příspěvky vložené do 1. března.
 

Soubor ke staženíZpravodaj venkova - měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR - 3/2011

V 3. čísle roku 2011 si například můžete přečíst:
- Česká pošta nebude do příchodu nového vedení rušit své pobočky na venkově
- Můj architektonický názor vystihuje jeden pojem: Soulad. Rozhovor s Janem Krumlem, architektem a někdejším předsedou SPOV
- SPOV v únoru jednal o vývoji veřejné správy, stavebních úřadech i Zlaté cihle - nové součásti soutěže Vesnice roku 2011
- Národní síť MAS: Semináře SZIF k novým pravidlům. Příprava hodnocení MAS. Aktuální pravidla projektů spolupráce. Potřeba prosazení strategie 2014+. Vzdělávání v III. ose PRV nahradí ANIMACE.

Prostorový prohlížeč: http://issuu.com/z-spov/docs/zpravodaj_venkova_03-2011

 

ČlánekTypy od Ing. Bačkovské

Odkazy na webové adresy, kde najdete pozvánky na konference, farmářské trhy, informace o projektech MAS a zajímavé články na internetu.