SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

Aktuální návrhy Operačních programů 2014-2020

ke stažení na stránkách Národní sítě MAS ČR, její zástupci v řídících výborech a pracovních skupinách jednotlivých OP
 

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2013

O volbách, termínech, volebních preferencích a prognózách v průběžně aktualizovaném článku na stránkách webové encyklopedie Wikipedie.
 

Členské státy mají podle EU přidat v boji s nezaměstnaností

Nezaměstnanost v EU, zejména mladých lidí, v meziročním srovnání stoupá. Evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začlenění vyzývá členské státy, aby v boji proti ní "přidali do kroku".

 

Soubor ke staženíVečer venkova 30. srpna na výstavě Země živitelka

Ke stažení pozvánka na Večer venkova po semináři na výstavišti v Českých Budějovicích. O volnou vstupenku na výstaviště mohou členové SPOV ČR požádat do pátku 23. srpna tajemnici Spolku pí. Kapkovou (777 258 628, KKapkova@tiscali.cz).

 

40. ročník výstavy Země živitelka 29. 8. – 3. 9. 2013

Odkaz na web budějovického výstaviště s podrobnými informacemi. Ke stažení také odborný a kulturní program.
 

Soubor ke staženíVýměna dopisů k činnosti pracovní skupiny Půda

Ministr zemědělství Miroslav Toman reagoval dopisem ze dne 25. 7. 2013 (2. část dopisu ke stažení zde) na dopis předsedy SPOV ČR Eduarda Kavaly, reagující na informaci o nečinnnosti pracovní skupiny "Půda", která zazněla na květnové schůzi Spolku.

 

Soubor ke stažení30. srpna Země živitelka: Podpora rozvoje venkova v ČR a Pozemkové úpravy v období 2014+

Ke stažení pozvánka na odborný seminář, který se koná v rámci doprovodného programu 40. ročníku výstavy Země živitelka 2013 v Českých Budějovicích v pátek 30. srpna 2013 od 10 do 16 hodin. Pozvání přijali i ministři pro místní rozvoj Mgr. František Lukl a zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc. Po skončení semináře se ve stejných prostorách uskuteční schůze předsednictva Spolku pro obnovu venkova ČR.
 

Starostové v Německu vítězně!

Odkaz na reportáž z fotbalového utkání starostů Čech a Moravy se svými německými kolegy v bavorském Neuburgu nad Dunajem, které skončilo 3:0.
 

Soubor ke staženíZpravodaj venkova - měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR - 8/2013

V 8. čísle roku 2013 si například můžete přečíst:
- Na Zemi živitelce se opět představí MAS z celé země. Pavilon „Z“ oživí rozhovory s vystavovateli
- Ve Špindlerově Mlýně se podepsala dohoda o územní dimenzi a integrovaných nástrojích kohezní politiky
- 19. ročník soutěže Vesnice roku 2013: Představujeme další krajské vítěze
- Velehrad není jen výkladní skříň obce, ale celého státu, je významný i v rámci Evropy. Rozhovor se starostou Velehradu Stanislavem Gregůrkem
- Spolek v červenci jednal o strategii regionálního rozvoje v novém období i zaměstnanosti a rodině
- Výbor NS MAS: Ve hře je návrh 20% ze všech OP pro CLLD na celé období. To je v průměru 40 milionů na rok pro každou ze 175 MAS
- Priority nového ministra zemědělství Tomana a nového ministra pro místní rozvoj Lukla
 

Soubor ke staženíProgramové prohlášení vlády

Vláda na mimořádném zasedání 2. srpna dokončila práci na programovém prohlášení vlády. Ke stažení verze, doručená do Poslanecké sněmovny. Ve středu 7. srpna s ním Rusnokův kabinet předstoupí před poslance se žádostí o vyslovení důvěry.
 

Pochod pro rodinu 2013

Mladí křesťanští demokraté pořádají v sobotu 17. 8. 2013 pod záštitou České biskupské konference, kardinála Mons. Dominika Duky, biskupa Mons. Ladislava Hučka a senátora Jiřího Čunka již IV. ročník Pochodu pro rodinu, který se uskuteční ve stejný den jako plánovaný pochod Prague Pride. Přijďte podpořit tradiční rodinu!
 

Materiály z LeaderFESTu ve Velkém Meziříčí

Ročník 2013 byl zaměřen na problematiku „vzdělanosti“ ve venkovském prostoru. Jednalo se již o čtvrté setkání zástupců MAS a dalších představitelů venkova, pracujících metodou Leader. Setkání navázalo na předchozí tři ročníky v Hradci nad Moravicí, Štramberku a slovenské Levoči.
 

Pomohou nová evropská pravidla dostavbě Temelína?

V budoucnu by mohla platit nová evropská pravidla, která by členským státům umožnila finančně podporovat nové jaderné zdroje. Jaderná energie by tak mohla dostávat podobnou podporu, jakou mají obnovitelné zdroje energie.
 

Plaťte firmám, aby zaměstnávaly mladé

Míra nezaměstnanosti mladých je natolik vážná, že je potřeba uvažovat i o dosud nepředstavitelných krocích. Jedním z nich by mohly být i dotace pro firmy, které by pro mladé lidi vytvářely nová pracovní místa, tvrdí ve svém výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
 

Soubor ke stažení16. Selské slavnosti v Holašovicích 26. - 28. července

Ke stažení pozvánka, podrobný program najdete zde.