SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

Soubor ke staženíKalendář akcí srpen 2011

Ke stažení kalendář akcí, vydávaný Ústavem zemědělské ekonomiky a informací, nabízející vybrané domácí akce v oboru zemědělství, lesnictví, potravinářství a ekologie.
 

Soubor ke staženíZpravodaj venkova - měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR - 8/2011

V 8. čísle roku 2011 si například můžete přečíst:

- Země živitelka ukáže jaký je současný venkov. Představí se i slovenské regiony a regionální značky
- Představujeme třináct zlatých vesnic roku 2011. Soutěže se letos zúčastnilo 305 obcí
- Všude mají důvod zavést regionální značku®. Rozhovor s Kateřinou Čadilovou, předsedkyní Asociace regionálních značek ČR
- Výbor Národní sítě jednal o hodnocení MAS, vyhodnotil zahraniční kontakty a uspořádá seminář pro nepodpořené regiony
- Aktuální stav implementace PRV / MAS vymyslely 50 nových projektů spolupráce
Prostorový prohlížeč:
http://issuu.com/z-spov/docs/zpravodaj_venkova_08-2011
 

ČlánekZáznam chatu k Programu obnovy rodiny Spolku pro obnovu venkova ze dne 26.7.2011 a pozvánka na příští chat 2.8.2011

Historicky první chat Spolku pro obnovu venkova ČR se zaměřil na střídavou péči o děti po rozvodu. Tato otázka je aktuální z důvodů současného projednávání novely zákona o rodině v Parlamentu ČR. Vzhledem k dodatečnému stanovisku lidovců, kterým odůvodnili své hlasování v Senátu preferencí nového občanského zákoníku, který je již ve druhém čtení v Poslanecké sněmovně, se chatová diskuse zaměřila i na tento legislativní návrh. Na téma "Střídavá péče o děti po rozvodu v novele zákona o rodině v kontextu návrhu nového občanského zákoníku" bude zaměřen i příští chat v úterý 2. srpna 2011 v 21 hodin, na který se můžete přihlásit zde.
 

ČlánekDěti z ústavů rostou pro kriminál, děsí se MPSV

Alarmující jsou statistiky, podle nichž má polovina Čechů vychovaných v ústavech na kontě trestný čin. Přiměly ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zpracovat novelu zákona o sociálně-právní ochraně dítěte. Cílem normy, která je od pondělí v připomínkovém řízení, je posílit náhradní rodinnou péči.
 

ČlánekPozvánka na 38. mezinárodní výstavu Země živitelka 25.-30.8.2011 v Českých Budějovicích

Součástí programu je odborný seminář „Podpora rozvoje venkova v ČR“ 26.8.2011, moderovaný předsedou Spolku Mgr. Kavalou.
 

 

Soubor ke staženíNovela zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví

Ke stažení návrh novely, připravované Ministerstvem financí. Spolek se k ní může vyjádřit prostřednictvím sekretariátu Rady vlády pro nestátní neziskové organizace. Důvodová zpráva je k dispozici zde. Souhrnného zpracování připomínek se ujal předseda Spolku pro obnovu venkova Středočeského kraje a člen předsednictva SPOV ČR Radomír Hanačík. Připomínky mu zasílejte do 8.8.2011 na adresu  spov.sk@gmail.com.
 

Soubor ke staženíEtnosalaš 011 Travičná v Tvarožné Lhotě 31.7.2011

Ke stažení pozvánka na weekendové roztodivné hry pro děti a dospělé, ukázky řemesel, domácí výroby placek, sýra a medu, etnohudbu, provazovou stezku, koně a chytání rybiček.
 

FotogalerieFotogalerie ze schůze Spolku obnovy venkova ČR 7.6.2011

Fotogalerií se vracíme ke schůzi, na níž byl schválen Program obnovy rodiny. Záznam najdete zde, další informace ve Zpravodaji venkova 7/2011 (ke stažení v pdf).
 

Senátoři, podpořte děti, podpořte novelu o střídavce

Článek Petra Cihláře na http://blog.idnes.cz, který stojí za přečtení, i když Senát podporu novele nedal. Každý sám pro sebe by si měl ujasnit o co jde.
 

ČlánekVáhaví senátoři umožnili zablokování změn ve prospěch většího uplatnění střídavé péče

Hlasování napříč politickým spektrem zastavilo ve středu 20.7.2011 sněmovní návrh novely zákona o rodině v části týkající se střídavé péče. Podpoře hlasování o pozměňovacím návrhu zpravodaje Jiřího Dienstbiera (ČSSD) nepřímo napomohli senátoři, kteří se zdrželi hlasování. V novém hlasování ve sněmovně pozměňovací návrh odůvodní senátoři Dienstbier a Gajdůšková (k jeho přehlasování by bylo zapotřebí 101 hlasů, schválen však byl jen 77 hlasy). K dispozici je těsnopisecký záznam a výsledky hlasování Senátu.
 

Prostřednictvím internetu můžete být účastníky Xcampu 16.-23.7.2011 ve Smilovicích

XcamP je tradiční týdenní mezinárodní křesťanský letní tábor dorostu a mládeže ve Smilovicích v malebném podhúří Beskyd. Program přenosů (webový přehrávač vyžaduje Adobe Flash 10+) ke stažení zde. Odkaz na on line přenos během vysílání zde. Více na www.xcamp.cz.

 

Návrh na posílení střídavé péče neprošel Ústavně-právním výborem Senátu

Odkaz na reportáž ČT z jednání Ústavně-právního výboru Senátu 14.7.2011 o návrhu zákona poslance Pavla Staňka (ODS), kterým se mění zákon o rodině. Jednání se také účastnil člen předsednictva SPOV ČR Jan Florian, který členy výboru informoval o Programu obnovy rodiny ze 7.6.2011 a požádal je o schválení návrhu zákona ve znění schváleném Poslaneckou sněmovnou. Přesto výbor přijal usnesení, které doporučuje senátorům pozměnit sněmovní návrh zákona tak, že bude vypuštěna změna § 26, posilující pozici střídavé péče v českém právním systému. Pro toto usnesení hlasovali senátoři Antl (předseda výboru, zvolen za ČSSD), Dientstbier (zpravodaj), Rippelová a Zvěřinová z ČSSD, Paukrtová (zvolena za SOS), proti byl senátor Čunek (KDU-ČSL), který doporučoval schválit sněmovní návrh, hlasování se zdržel senátor Malý (ČSSD).

 

Evropa potřebuje plán B

Odkaz na zajímavou analýzu George Sorose, předsedy Soros Fund Management a Open Society Institute. 
 

Soubor ke staženíIX. Mezinárodní festival „Na vodě“ na přehradě Lučina v k.ú. Tvarožné Lhoty 2. a 3. září. 2011

Přípravy jsou v plném proudu, pestrý a bohatý program ke stažení zde. Na všem zcela dobrovolně a bez nároku na jakoukoli odměnu pracuje početná skupinka mladých a nadšených lidí. Neodrazuje je ani nepříznivá ekonomická situace, naopak věří, že se podaří dosáhnout výtěžku, určeného pro stavbu sirotčince na misiích v jihozápadní Tanzánii. Více na http://www.festivalnavode.cz.
 

ČlánekOdmítáme omezování regionální železniční dopravy

Odmítáme omezování regionální železniční dopravyxxx Jako z jiných časech či ve snu, si musí připadat venkov České republiky, když na něj dopadá "Damoklův meč" aktivit Správy železniční dopravní cesty, s.o. (SŽDC), jejichž cílem je zastavení veřejné železniční osobní dopravy na řadě regionálních tratí a zrušení těchto tratí.