SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Vzory

ČlánekDesatero opatření: Jak může ČSSD pomoci rodičům

navrhovaných "Oranžovým klubem", zveřejněných na webových stránkách ČSSD ke Dni matek. Diskusi na Hyde Parku ČT 24 s Michaelou Marksovou Tominovou, stínovou mluvčí ČSSD pro lidská práva a rodinu, ze dne 14. května najdete zde.
 

ČlánekCo potřebují rodiny v současné společnosti?

Článek z blogu Mariana Jurečky, místopředsedy KDU-ČSL, otce tří dětí, muzikanta a zemědělce z Hané.
 

Soubor ke staženíVeřejné slyšení "Porozvodová péče o děti: právo dětí na oba rodiče" v Senátu 20. května 2013

Cílem veřejného slyšení Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR je otevřít diskusi o legislativních změnách, které by zajistily rovné postavení obou rodičů v porozvodové péči o dítě, zabránily omezování podílu obou rodičů na výchově dítěte a posílily funkčnost soudnictví a státní správy při řešení sporných situací. Účast potvrďte do 16. května na tel. č. 257 072 511 nebo na borodacovah@senat.cz.
 

Soubor ke staženíPřání pohody a radosti při oslavě Velikonočních svátků

doplnila Unie mužů Slovenska – Hnutí pro rodiny a Klub žen a matek zajímavým textem ke stažení.

 

ČlánekDiskuse k Programu obnovy rodiny v Brně

19 členů Spolku pro obnovu venkova ČR a sympatizantů Programu obnovy rodiny (POR) diskutovalo 12. února 2013 o jeho další realizaci a možnostech svého zapojení na setkáníBrně–Tuřanech.
 

Amnestii dostalo tisíc neplatičů alimentů

Z počtu asi 6 400 lidí propuštěných z vězení na základě amnestie byla asi tisícovka těch, kteří byli za mřížemi kvůli neplacení alimentů. Zhruba stejný počet jich ale ve vězení zůstal.

 

ČlánekChcete se poradit jak dál ve Vašem vztahu?

Nebo máte chuť zjistit něco více o kurzech Manželské večery, Manželství na dobré cestě, Příprava na manželství a Výchova dětí? Chcete se zapojit do jejich organizování? Z článku si můžete stáhnout pozvánky na ukázkové únorové večery a seminář pro vedoucí rodinných kurzů.

 

ČlánekRecept na šťastné manželství

Ke stažení 6 kázání – zamyšlení pastora Slezské církve evangelické augsburského vyznání Michala Kluse (*1975), vzniklých v období let 2008-2010.
 

9.2.2013 – Křesťanská konference pro muže

Pozvánka na osmý ročník Konference pro muže "Tváří v tvář" v Třinci, kině Kosmos. Letos má název "V pasti" se zaměřením na pokušení mužů. Řečníky jsou: lektor Pavel Raus, biskup SCEAV Jan Wacławek a farář žilinského evangelického sboru Marián Kaňuch.
 

Právě proto, že je milujete, nechcete jim upírat lásku obou

Neotřelý pohled Jany Pužmanové na střídavou péči na www.stridavka.cz.
 

Novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí

Mgr. Hanuš Volf na www.stridavka.cz upozorňuje na úpravy dvou ustanovení zákona, které směřují k ochraně rodičovství a rodiny a posilují vzájemné právo rodičů a dětí na rodičovskou výchovu a péči.
 

Děti homosexuálních rodičů - sociální katastrofa

Článek Dalibora Musila, převzatý Střídavkou z jeho blogu na www.blog.idnes.cz.
 

19. listopad – Mezinárodní den mužů

Je slaven ve více než 60 zemích. První pokusy o zavedení tohoto typu svátku začaly v 60. letech 20. století, ale jeho oslavy proběhly až v 90. letech, delší dobu trval také výběr data, které bylo z počátku prosazováno spíše na 23. února, než došlo k jeho ustálení a mezinárodnímu zpopularizování. Informace najdete na webu International Mensday
 

Konference o působení Moravských bratří v polárních oblastech

Odkaz na web Velvyslanectví ČR v Kodani se zprávou o VI. mezinárodní konference spolku Moravian s názvem "Moravští bratři v polárních oblastechů, konané 19.-21.10.2012 se v Klubu kultury městyse Suchdolu nad Odrou. Toto téma pod názvem "Moravané mezi Eskymáky" najdete také v pořadu ČT1 reportéra Stanislava Motla, vysílaném ve středu 31. 10. 2012 v 21:55 hodin. 
 

Role otce ve výchově

V současné době pořád ještě převládá názor, že dítěti postačí ke zdravému vývoji pouze matka, neboť především ona má všechny důležité kompetence pro výchovu dětí. Psycholožka Mgr. Alexandra Bobelová v článku vysvětluje, proč tomu tak není.