SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Vzory

ČlánekJeden domov = dva rodiče

Jeden domov = dva rodičexxx

Domov nejsou holé stěny a věci mezi nimi. Potřebu domova dětem naplňují jeho nejbližší - táta, máma, případně sourozenci. Domov bez jednoho z rodičů není pro děti úplným domovem.

(převzato z webu www.jedendomov.eu)

 

Diskusní témaDiskusní fórum k formování návrhu opatření a aktivit v oblasti Rodina a Vzory

Otec jako vzor moudrosti, člověk zprostředkující rodině komunikaci s vnějším světem (ministr zahraničí), který vede své dítě k dovednosti, samostatnosti a zodpovědnosti, je pro ně jako vzor i výchovný činitel nenahraditelný. Staré norské přísloví říká, že jeden otec je pro výchovu dítěte lepší, než sto učitelů. Matka jako strážce a garant vnitřního rodinného uspořádání (ministr vnitra). Muž a žena jsou odlišní, poněvadž mají splnit různé úkoly.

 

Cíle

- Propagovat nezastupitelnou roli otce i v rámci DNE OTCŮ (třetí červnová neděle), stejně jako roli matky v rámci DNE MATEK (druhá květnová neděle).

- Podporovat skutečnou rovnoprávnost mužů a žen, danou jednotou v různosti funkcí, nikoliv jako boj o moc proti dětem, který je neslučitelný s výchovou.