SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Zdravotnictví + Sociální péče

Stabilizovat úřady práce a podpořit důchodce i rodiny s dětmi

si přeje kandidátka na ministryni práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová.
 

Soubor ke stažení23. ledna: Zahájení činnosti Institutu důstojného stárnutí

Ke stažení pozvánka na slavnostní inauguraci Institutu důstojného stárnutí, které se koná ve čtvrtek 23. 1. 2014 od 16 hodin v sídle Diakonie ČCE, Belgická 22, Praha 2. Podrobnosti o prvním projektu institutu najdete zde, další informace na www.dustojnestarnuti.cz.
 

Bezdomovectvím je ohroženo sto tisíc lidí

Podle odhadů žije na území Česka kolem třiceti tisíc bezdomovců. Reálně je ale ohroženo ztrátou domova, vlastního bytu, kolem sta tisíc lidí. Jedná se zejména o lidi topící se v dluzích, neplatiče nájemného, nezaměstnané, ale i staré lidi s nemožností směny stávajícího, pro ně drahého, bydlení.
 

Peníze s cejchem smrti

Čelíme opravdu epidemii duševních nemocí? Kdosi celá desetiletí pracuje na tom, aby přesvědčil veřejnost, že existují léky, které jsou pro řešení každodenních lidských problémů nepostradatelné. Video z 10. 1. 2011.

 

Psychiatrie ničí děti

Jak je možné, že se děti čím dál častěji dostávají do rukou psychiatrie? Odpovědi na to, proč jsou z nich pacienti na doživotí, jak je to s jejich násilnickým chováním, sebevraždami, náhlými úmrtími a mnoho dalšího. Má s tím co do činění spojenectví psychiatrie a farmaceutického průmyslu? Video z 26. 1 2010.

 

O citovém deficitu a obchodu s lidmi

Komentář Milana Glasera,  českého katolického kněze a jezuity, od roku 2006 vedoucího České sekce Radia Vatikán na webu této rozhlasové stanice.

 

Soubor ke staženíV. slovenský vakcinologický kongres

Ke stažení program kongresu, který se uskuteční 16. - 18. ledna 2014 ve Štrbském Plesu.

 

Pediatři kritizují přechodné pěstounství

Tvůrci zákona, který platí od letošního ledna, prosadili model střídavého pěstounství. Pediatrům ani dalším lékařům se tato změna nezamlouvá.
 

ČlánekKauza Estrela a poměr sil v Evropském parlamentu

Redakční článek ukazuje na pozadí projednávání zprávy Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví Evropského parlamentu, o sexuálním a reprodukčním zdraví a souvisejících právech, 10. prosince t.r. na rozložení sil v EP.
 

ČlánekKaždý sedmý Čech je ohrožen chudobou

a sociálním vyloučením. Ukazuje to unijní statistika, zveřejněná statistickým úřadem Eurostat. Velkým problémem je v Česku "těžká hmotná deprivace", jíž je vystaven každý šestnáctý obyvatel země.

 

ČlánekRodinná politika není sociální politika

Rodinná politika není sociální politikaxxx

Pod názvem „Rodina jako garant odpovědnosti ve společnosti“ se 21. října 2013 uskutečnila v Senátu Parlamentu ČR XII. mezinárodní konference o rodinné politice. Jejími pořadateli byly Národní centrum pro rodinu a Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu ve spolupráci s Nadací Konráda Adenauera, Institutem pro manželství a rodinu ve Vídni a Institutem pro další vzdělávání a praktickou sociální etiku ve Waldmünchen.

Přinášíme redakčně krácený výběr z hlavního referátu Dr. Albina Neese, emeritního saského státního sekretáře pro sociální otázky a prezidenta Německého rodinného svazu.

 

 

OP Zaměstnanost může do 30.11. připomínkovat veřejnost

Odkaz na stránky "Evropský sociální fond v ČR", ze kterých si můžete stáhnout říjnovou verzi OP Zaměstnanost (ve formátu PDF) a tabulku pro připomínky ve formátu "docx" (ve formátu Word ke stažení zde). Připomínky se zasílají na adresu esf@mpsv.cz. Jak se MPSV vyrovnalo s připomínkami členů pracovních skupin k předchozímu zářijovému znění najdete zde (připomínky zástupce SPOV ČR jsou od č. 120 dále). Pro další jednání jsou nejdůležitější alokace pro Komunitě vedený místní rozvoj, zajišťovaný MAS (Spolek požadoval 20 % z celkového objemu OP oproti 3 % dosud navrhovaným MPSV) a umožnění řešit i projekty věcně spadající pod prioritní osu 1 "Podpora zaměstnanosti a adaptability pracovní síly" v rámci výběru projektů na úrovni MAS.
 

České prvenství: Alkohol trvale narušuje mozek dospívající mládeže

Páteční interview ČT24 s primářem oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice psychiatrem Karlem Nešporem.
 

Porod byl vždy přirozený, dnes je z něj operační zákrok

Odkaz na článek na webu České televize a video z Hyde Parku na ČT24 3. září 2013.
 

Proč nová "lidská práva" vylekala občany i politiky

Odkaz na článek, zveřejněný 12. 8. 2013 na slovenském webu „Hlavné správy“. V českých poměrech s tím související zákon č. 401/2012 Sb., kterým byl novelizován zákon o sociálně právní ochraně dětí, najdete zde.