SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Zdravotnictví + Sociální péče

ČlánekZákladním právem dítěte je dobrá fungující rodina, pokud se nebude podporovat všemi prostředky, zůstává jen úřední šiml!

Záznam chatu k Programu obnovy rodiny 17.1.2012 na téma Národní koncepce rodinné politiky, jehož hosty byly Mgr. Kateřina Čadyová a Mgr. Jana Jirků z MPSV a Ing. Petra Dvořáková z MŠMT. Příští chat na téma Úmluva o právech dítěte a sociálně-právní ochrana dětí v ČR se uskuteční mimořádně ve středu 22.2.2012 v 9 hodin.
 

ČlánekNárodní koncepce rodinné politiky a možnosti podpor prorodinných projektů na chatu v úterý 17. ledna

Vzájemné vztahy Národní koncepce rodinné politiky a Národní koncepce podpory rodin, jejich plnění a možnosti dotací z programů Ministerstva práce a sociálních věcí a z Evropského sociálního fondu budou na programu chatu 17.1.2012 v 9 hodin. Vaše dotazy zodpoví zástupci ministerstva a dalších resortů. Na chat vstoupíte zde.
 

Matky chtějí vymazat otce

Rozhovor s psychiatričkou a psychoterapeutkou MUDr. Taťjanou Horkou.
 

ČT 24: Děti patří domů

O úskalích a radostech pěstounské péče, státní podpoře náhradních rodin, dětských domovech a plánovaném rušení kojeneckých ústavů s MUDr. Dagmar Zezulovou, lékařkou, pěstounkou a zakladatelkou o.s. Děti patří domů v televizním pořadu Před půlnocí 29. listopadu 2011.
 

ČlánekEkonomika EU: Brusel chce vsadit na sociální podnikání

Současné vzorce hospodářského růstu nebudou v budoucnu platit. Myslí si to alespoň Evropská komise, která proto zahájila dialog s představiteli sociální ekonomiky. Sociálním podnikům se podle Bruselu musí dostat většího veřejného uznání a je třeba jim zajistit přístup k financím.
 

ČlánekRozvodový průmysl nás stojí 4 miliardy korun

České občany a státní pokladnu přijdou náklady spojené s rozvody a spory o děti každý rok odhadem na 4 miliardy korun. 
 

ČlánekDomácí násilí v Česku stojí ročně miliardy

Soudy, policie, zdravotníci, neziskové organizace a další instituce vydají ročně asi dvě miliardy korun na řešení problémů spojených s domácím násilím. Odborníci odhadují, že jen náklady na základní činnosti spojené s řešením jednoho případu domácího násilí u bezdětného páru přijdou na téměř 400 tisíc korun.
 

ČlánekStále více dětí dělá dluhy, nejmladšímu je devět

V Česku narůstá počet dětí a nezletilých, kteří už dluží tisíce korun. Nechávají se zlákat obchodními nabídkami cílenými na nezletilé, využívají je, ale pak neplatí. A tak sotva vstoupí do dospělosti, už za dveřmi stojí věřitelé.
 

ČlánekPříští diskusní chat SPOV ČR o rodině v úterý 18. října v 9 hodin ráno

K tématu "Tvorba prorodinných aktivit obce v kontextu přidané a mínusové hodnoty života na venkově" byli pozváni Alžběta Hošková z oddělení rodinné politiky MPSV a garant soutěže Obec přátelská celé rodině, Jana Drastilová, předsedkyně o.s. Naše Lány a Petra Marhounová, předsedkyně o.s. Mezera za Síť mateřských center, Petra Michalová z Národního centra pro rodinu, Nikola Šimíková ze Slezské diakonie, Jana Jurásková, vedoucí azylového domu oblastní charity v Uherském Brodě, Jan Tomiczek, starosta obce Třanovice a člen předsednictva Spolku pro obnovu venkova ČR a Viktor Liška, starosta obce Ratměřice, Vesnice roku 2010. Otázky, které budou předmětem diskuse, jsou uvedeny dále. Účastnit se můžete i Vy, na chat vstoupíte zde.

 

ČlánekExekutoři si na dětské černé pasažéry rádi počkají, pokuta pak notně naroste

Třináctileté dítě, které se dopustí vraždy nebo loupeže, za to není podle českých zákonů trestně zodpovědné. Pokud ale třináctiletý školák nemá jízdenku v městské hromadné dopravě, je chycen revizorem a nezaplatí pokutu za černou jízdu, vystavuje se trestu i po několika letech.
 

ČlánekVe třinácti dostal první pokutu za jízdu načerno, teď dluží milión a půl

Jízda načerno a nezaplacená pokuta mohou srazit člověka až do sociální propasti. Jen v Brně eviduje dopravní podnik každý rok sto tisíc černých pasažérů, z nichž každý třetí sankci do uvedené lhůty nezaplatí.
 

ČlánekČeši často nemají peníze na péči o své staré rodiče

Češi a Moravané se chtějí starat o své staré rodiče, kteří už potřebují pomoc a péči. Jejich snahu však začíná omezovat nedostatek peněz a problémy v zaměstnání.

 

Soubor ke staženíBezdomovectví jako opak domova

Kritické zamyšlení Mojmíra Kováře: Jedním z důsledků rozpadu RODINY v ČR i na Slovensku, jako instituce a základního nástroje prosperity – je bezdomovectví.  S určitou nadsázkou lze říct, že podle stavu bezdomovectví v zemi, je možné usoudit na míru starostlivosti systému, vládnoucí menšiny – o prosperitu funkční rodiny.

 

Soubor ke staženíProjekt sociální asistence "Naděje pro rodinu"

Ke stažení osnova projektu Slezské diakonie v Českém Těšíně (www.slezskadiakonie.cz). 
 

Soubor ke staženíO vodě jinak, než jsme zvyklí

Ke stažení je exkluzivní rozhovor s autorem výroku "Jste to, co pijete", lékařem Fereydoon Batmanghelidjem (nar. 15.11.1931 v Iránu), jedním z posledních studentů Alexandera Fleminga, o jeho knize Voda pro zdraví, léčbu, život.